Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zapraszało na wystawę NIESKOŃCZONE 2 do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od ul.Władysława IV) w dniach od 25 kwietnia do 28 maja 2013 r.
Autorki wystawy: Beata Cedrzyńska (ASP/PJWSTK Gdańsk), Natalia Czarcińska, Joanna Dudek i Monika Izabela Kostrzewa (UAM/WPA Kalisz) zgodziły się podzielić „kuchnią artystyczną” – ukrytym zbiorem myśli, inspiracji i fascynacji, które pojawiają się jako etapy pomiędzy skupionymi i dojrzałymi formami wypowiedzi. Z za „kotary” wyłaniają się obrazy, fotografie, instalacje malarskie oraz projekty użytkowe. Kurator wystawy: Joanna Dudek
Beata Cedrzyńska www.beata.cedrzynska.pl
Urodzona w Gdańsku. Dyplom na gdańskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Grafiki uzyskała w 1999 roku. Promotorem jej dyplomu była prof. Teresa Miszkin. Współpracuje od 2002 roku z kierunkiem Edukacji Artystycznej (MINOS) na ASP w Gdańsku. W 2011 roku uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Promotorem jej pracy doktorskiej ‘Figuracja Ciało i duch’ był dr hab. Jarosław Bauć. Obecnie zatrudniona w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Gdańsku jako adiunkt prowadzący pracownię Rysunku i Malarstwa.
Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Laureatka między innymi: X Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „PROMOCJE 99 “, nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrody kwartalnika artystycznego FORMAT, I Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych „Zdarzenia “ Europa ‘ 2000, wyróżnienia w dziedzinie malarstwa I Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej – Trójmiasto‘ 2001, nagrody Prezydenta Miasta Gdyni GRAND PRIX VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej „Barwy i Faktury” Gdynia 2011.
Natalia Czarcińska
Urodzona w 1985, mieszka w Kaliszu. W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Adama Mickiewicza realizując dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Marka Zaborowskiego. W 2011 roku obroniła dyplom na kierunku Malarstwo pod kierunkiem prof. Marka Zaborowskiego i prof. Jarosława Kozłowskiego. W 2010 roku odbyła półroczne studia na Wydziale Malarstwa Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych (Vilniaus Dailes Akademija). Od 2010 roku pracuje na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym jako asystentka w Pracowni Cyfrowej Edycji Obrazu I Pracowni Rysunku.
Joanna Dudek
Urodzona w Kaliszu, mieszka w Gdańsku. W 2001 roku ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu realizując kolekcję dyplomową z malarstwa. Od 2001 roku pracuje na stanowiskach asystenta/adiunkta w Pracowni Malarstwa i Pracowni Rysunku na WPA UAM w Kaliszu. W 2006 roku ukończyła studia podyplomowe „Menedżer Kultury” w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W 2009 roku otrzymała stopień doktora w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (aktualnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Wzięła udział w około 80 wystawach ogólnopolskich i zagranicznych, plenerach i aukcjach charytatywnych. Inicjuje wydarzenia artystyczne. Uprawiane dziedziny sztuki: malarstwo, rysunek, grafika cyfrowa, fotografia.
Otrzymała Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza w sezonie 2006/2007 i 2008/09.
Monika Izabela Kostrzewa
Urodzona w Piotrkowie Trybunalskim w 1970 roku. 1990-1995 studia na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi Wydział Tkaniny i Ubioru, kierunek wzornictwo, specjalność -projektowanie ubioru oraz projektowanie biżuterii. Dyplom w 1995 roku z projektowania ubioru „Kolekcja damskich ubiorów dziewiarskich, będących ofertą handlową dla zakładów POLO S.A. w Kaliszu”. 1995-1997 studia podyplomowe: UNIVERSITE de la MODE – Studia o kierunku Moda i Wzornictwo – filia Université Lumiere Lyon 2, Politechnika Łódzka. Od 2001 roku zatrudniona na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, prowadzi zajęcia w pracowni grafiki warsztatowej i żurnalowej. W 2006 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuki plastyczne w dyscyplinie artystycznej sztuki użytkowe. Po uzyskaniu dyplomu projektantka regularnie tworzy kilka kolekcji w ciągu roku, z których większość staje się ofertą handlową wielu polskich firm odzieżowych, dziewiarskich i bieliźnianych. Jest autorką wielu modeli w liniach: Ted Lapidus, Personalisty, Lantier, Veronique, Luigi Vesari, Hacker. Kolekcje Moniki Kostrzewy prezentowane były wielokrotnie na międzynarodowych targach mody w kraju i za granicą, gdzie zdobywały medale i wyróżnienia. Autorskie kolekcje ubiorów oraz grafik prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach krajowych i międzynarodowych oraz publikowane w czasopismach branżowych i monografiach. Prace z obszaru sztuk projektowych i sztuk pięknych znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Rosji, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. W roku 2012 uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki projektowe na ASP w Łodzi.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
Nagroda Złotej Fastrygi, MTP 1999 Złoty Medal MTP za kolekcję koszul Ted Lapidus 2000, Złoty Medal MTP za kolekcję dziewiarstwa Ted Lapidus 2001 r.
Kolekcja bielizny „Struktury i faktury natury” znalazła się w gronie finalistów konkursu Intima Art, organizowanego przez Krajową Izbę Mody w Łodzi w roku 2003.
Za dorobek artystyczny i osiągnięcia na płaszczyźnie sztuki projektowej Monika Izabela Kostrzewa została nominowana do konkursu o tytuł Projektanta i Producenta Roku 2003.
W 2004 roku za zbiorowe kolekcje bielizny „Sweet Dreams” i „Paradise” otrzymała w konkursie Intima Art, organizowanym przez Krajową Izbę Mody w Łodzi, honorowe wyróżnienie oraz Dyplom dla najlepszego projektanta bielizny, przyznany przez firmę STRIMA. Obie kolekcje prezentowane były na Le Salon International Interfiliere i Lingerie w 2005 w Paryżu.
W roku 2012 otrzymała z rąk Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Bronisława Marciniaka nagrodę indywidualną za działalność dydaktyczną.
katalog wystawy w formacie Adobe Reader do pobrania N.pdf